Naše loď pluje lodí


Od listopadu už budeme na Novém Zélandu. Čeká nás trénink v místě konání mistrovství světa, také se zúčastníme mistrovství Oceánie. A pak od 2. prosince přijde závod, na který se připravujeme celou letošní sezónu – mistrovství světa 49erFX, které je letos jediným kvalifikačním závodem na OH.  Vypravit se na jižní polokouli pro nás znamenalo dlouhou přípravu. Naštěstí v tom nejsme sami.

Jak se na Nový Zéland dostane naše loď?

Asi nejobtížnější část naší cesty na Nový Zéland. Přípravám jsme věnovaly několik měsíců. Teď už naše Noora, motorový člun, plachty a spousty dalšího materiálu pluje několik týdnů v nákladním kontejneru po moři. Plavba trvá něco přes 50 dnů, protože nákladní loď objíždí doslova celý svět. Naše Noora odplula začátkem srpna a o její dopravu se nám postarali lidé z CS CARGO. Je skvělé mít za partnera spolehlivou transportní společnost, která se postará o vše důležité včetně proclení. Včasná a bezpečná doprava materiálu je pro nás prvním krokem k úspěchu.

See you, Noora!

V kontejneru jsme vše pěvně vyvázali, aby vlny ani manipulace s kontejnerem nezpůsobily naší lodi nějaké šrámy.  Noora a vše další v kontejneru je pojištěné. V každém případě pevně věříme, že cesta bude klidná a my v listopadu v Aucklandu najdeme všechno tak, jak jsme to v Praze zavřely do kontejneru. 

Možná vás napadne, proč Noora neletí raději letadlem. Naše věci zaplnily celý jeden kontejner – i cesta lodí je poměrně nákladná, ani si nedokážeme představit, kolik by doprava letadlem stála.  A pak cesta lodí zanechává mnohem menší „CO2 stopu“, že? ☺ 

V Evropě teď tedy trénujeme a závodíme na lodi, kterou jsme mohly koupit i díky vašim příspěvkům do naší sbírky. Od našich loňských švýcarských sparing partnerek jsme zakoupily loď Lérina.

Velmi děkujeme!

SaD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *