Dám stovku na bench pressu, ale jsem vůbec silný?

Bez správného fyzického tréninku nemůžeme od těla čekat zázračné výsledky. Slabé tělo výkony nepodává. Stejně tak netrénovaná mysl. Mentální trénink je ve sportu neméně důležitý než trénink kondiční. 

Olympijský jachting na skiffu je náročný sport a vyžaduje poměrně vysokou úroveň síly. Fyzický trénink chrání sportovce před zraněním, přispívá k lepším výkonům a obecně dělá život sportovce jednodušším. To jsou pádné důvody pro každodenní trénink. Jachting je kombinace fyzické a mentální připravenosti.

Hodně lidí si myslí, že pouze lidé se zjevným problémem potřebují mentálního kouče. To ale není pravda. Podívejme se například na jachting na FX. Čím víc jsme synchronizované, o to lepší bude náš výkon. Čím lepší je naše komunikace a porozumění, tím lépe dokážeme společně překonávat výzvy. Je náročné být s někým stále na stejné vlně, předvídat jeho reakce a pohyby. Nejdůležitejšími prvky úspěchu je vzájemné porozumění a stejný mindset, které umožňují efektivní a rychlé řešení kritických situací. Tak jako můžeme trénovat naše tělo v tělocvičně, stejně tak je možné zlepšovat mysl. Silná mysl nám umožňuje zůstat vždy připravené při dlouhých čekáních na vítr a zachovat si chladnou hlavu v náročných situacích. 

Silné tělo a silná mysl jdou ruku v ruce. Minulý rok jsme si uvědomily, jak důležité jsou obě stránky sportovní přípravy. Mentální trénink nám umožňuje spolupracovat a podporovat se navzájem za každých okolností. Letošní sezona bude dlouhá a náročná, a proto jsme rády, že náš mentální trénink podporuje Jachtařská Akademie!

 

S&D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *