Jaký byl rok 2018?

foto: Sailing Energy

Jako by to bylo včera, když jsme poprvé vyjely na vodu v Cádizu, na náš první trénink v roce 2018. Rok 2018 byl plný zážitků, nových destinací a zkušeností. Na jaře jsme začaly spolupracovat s britským trenérem Ianem Barkerem, který nás naučil důležitosti nastavení lodě a systematickému tréninku. Několik měsíců s Ianem a švýcarskými parťačkami nás přivedlo k prvním dobrým výsledkům. Na jaře jsme pokřtily novou loď Nooru a taky jsme se ve Francii zúčastnily našeho prvního závodu světového poháru. Tehdy jsme ani netušily, že tam potkáme našeho dalšího trenéra.

Celá sezóna směrovala k mistrovství světa, po kterém jsme se vrhly na podzimní tréninky ve Slovinsku a na Sardinii. Portorož jsme si zamilovaly pro různorodost podmínek a rády se tam opět vrátíme. Když nám už bylo na Jadranu zima, přesunuly jsme se na Sardinii do Cagliari, které se do Vánoc stalo naším domovem. Rychle se měnící podmínky a nestabilní offshore vítr byly dobrým tréninkem pro závody v příštím roce. Prostě ideální místo na trénink, o každodenních cestách do klubu na kole podél pláže při teplotách kolem dvacítky, když u nás doma už sněžilo, ani nemluvě.

V prosinci jsme k tréninkům na vodě přidaly ještě kondiční tréninky. Fyzická zdatnost je na 49eru velmi důležitá. Proto intenzivním tréninkovým kempům věnujeme v zimě minimálně čtyři týdny společného, a zbytek času individuálního tréninku. Další etapa intenzivní kondiční přípravy na nás čeká na podzim 2019, před odjezdem na Nový Zéland.

V roce 2018 se naše výkony na vodě viditelně zlepšily, a to nejen díky naší práci na vodě a v tělocvičně, ale i všem lidem kolem nás, kteří nám pomáhají. Stále nemůžeme uvěřit, že potkáváme tak skvělé lidi, kteří nás posouvají vpřed na cestě za naším snem.

S&D

 

Velké díky patří našim rodičům a přátelům a také partnerům:

REINVEST

Norskýsvetr.cz

MČ Horní Počernice

Český svaz jachtingu

Jachtklub Toušeň

Health and Performance

Jakub Kmeťko

Mirek Buchta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *