Rok 2018 jsme rozjely ve velkém.

Zima 2017. Co dělají jachtaři, když nejezdí? Najdete je v tělocvičně. Přesně tak vypadala naše minulá zima. Tréninkové kempy pod vedením Tomáše Mihalíka z Health and Performance v Bratislavě nás spolehlivě připravily na letošní závodní sezónu. Díky nim jsme se také naštěstí vyhnuly větším zdravotním problémům.

Kromě kondičních tréninků jsme sháněly partnery, kteří by nám pomohli blíže našemu cíli. Ještě před Vánoci se k nám přidali Hanka a Michal z Norskýsvetr.cz a poskytli nám skvělé funkční oblečení. Začátkem roku 2018 nás podpořil REINVEST, a my jsme si mohly koupit nové závodní plachty, s kterými jsme absolvovaly i letošní mistrovství světa v Dánsku.

Rok 2018 jsme rozjely ve velkém. Sára získala 3.místo v anketě Jachtař roku 2017, v kategorii Juniorka. Dominika na konci ledna úspěšně ukončila studium v Dánsku a hned další den jsme vyrazily do španělského Cádizu. Trénink v Cádizu odstartoval naši sezónu s novým britským trenérem a sparing partnerkami. Britský přístup byl pro nás novým, ale velmi rychle jsme si zvykly a za pár měsíců spolupráce jsme získaly opravdu dobrý základ pro celkové porozumění naší lodě. A naše sparing partnerky? Livia a Nelia se staly naší druhou rodinou.

Na cestách jsme byly čím dál častěji. Příběhy z našich cest už znáte také. Výkonnostně jsme se pomalu, ale jistě zlepšovaly. Byly jsme rády za každý malý úspěch. V květnu jsme díky našim rodičům, Českému svazu jachtingu a Pavlovi Winklerovi pokřtily novou loď, Nooru, která s námi od té doby procestovala skoro celou Evropu.

V červnu jsme se poprvé kvalifikovaly do zlaté skupiny na závodě evropského poháru Kieler Woche v severním Německu. Jezdit v TOP 10 byl skvělý pocit, který nám dodal sebejistotu a posunul naše výkony na novou úroveň. Pak přišlo léto a dlouho očekávaný závod. Mistrovství světa v Aarhusu – první šance kvalifikovat se na OH do Tokia 2020….

 

S & D

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *