Proč jsme nebyly na mistrovství Evropy?

Po úspěšném závodě v Kielu jsme si jely na týden oddechnout domů, protože nás čekal intenzivní trénink v dánském Aarhusu, dějišti srpnového mistrovství světa. Ve stejném týdnu se odehrávalo mistrovství Evropy v Polsku, kterého jsme se na doporučení trenéra neúčastnily a věnovaly jsme se zlepšení boathandlingu a poznání místních podmínek.

Už v průběhu týdne nám bylo jasné, že to bylo správné rozhodnutí. V Polsku příliš nefoukalo a dlouhé čekání na břehu a dny bez větru byly podle slov našich tréninkových partnerek Lívie a Nélie vyčerpávající. My jsme si stěžovat nemohly. Každý den se nám na tréninku dostalo trochu jiných podmínek, což byla skvělá příprava na nadcházející závod. Kromě toho jsme každý den absolvovaly několik tréninkových rozjížděk s různými evropskými týmy.

Poslední den nás nejvíc potěšil společný trénink s bronzovými medailistkami z olympijských her v Riu. Bylo skvělé porovnávat se s posádkami, které patří k TOP 10 na světě. Týden v Aarhusu hodnotíme nanejvýš pozitivně a už se těšíme na příští týden, kdy se do Dánska vracíme na krátký trénink a zmiňované mistrovství světa, které nám začíná 4.srpna.

Velké díky Gasperovi, který nás celý týden motivoval a pomáhal nám se zlepšovat.

 

Teď nás čeká ještě pár tréninků na suchu a v úterý směr Aarhus.

Tak nám držte palce!

 

S & D

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *