3 týdny, tisíce kilometrů, nová loď a první vyhraná rozjížďka

Před třemi týdny jsme vyrazily do naší oblíbené tréninkové destinace, do Itálie na Lago di Garda. Auto nabaleno na 4 měsíce, které budeme trávit na severu, a nová loď na vleku. Na Gardě jsme měly týdenní trénink, a i když nám každý den pršelo, vítr vždycky přišel a naše nová loď Noora se tak dočkala křtu.  Naštěstí je Garda jedno z mála míst, kde je hezky i když prší. Po dni volna jsme vše sbalily, a přesunuly se do Medembliku.

Photo: Sander van der Borch

Jak už je zvykem, cestou nás nebo švýcarskou polovinu týmu, musí potkat nějaké překvápko. Tentokrát nám Livia s Nelií volaly asi 250 km od Medembliku, že se jim na dálnici zlomil přívěs a upadlo kolo. Všechno jsme ale vyřešily, i když vlek stále nemají, a strávily několik dní tréninkem před závodem. Na závod jsme očekávaly klasický medemblický silný vítr a vlny. Nakonec jsme se ho dočkaly jenom první den, po kterém jsme byly průběžně na 9. místě.

Další dny byly provázeny slabším větrem. Stále se snažíme zlepšovat se ve startování, a cítíme obrovský rozdíl. Slabý vítr je pro nás stále velkou výzvou, ale už není úplným trápením. Medemblik Regatta byl vydařený závod s perfektním počasím (hodně překvapivě). Co nás ale potěšilo nejvíc, byla poslední rozjížďka, kterou jsme vyhrály!

Naši Nooru jsme převezly do Kielu, kam se za týden vracíme na trénink a naší oblíbenou Kieler Woche regatu. Ale teď náš čeká krátký výlet v Hamburku a pár dní doma.

 

S&D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *