První svěťák

„Sári, neletím. Všechno ti napíšu a holky pro tebe přijedou na letiště. Nevím, kdy dojedu, ozvu se později.“ Tak touhle zprávou začal náš první World Cup ve francouzském Hyéres. Domi zůstala na letišti v Paříži, Francouzi totiž celý duben stávkovali, a tak se rozhodli dát nám menší letadlo. Za Sárou se zavřel gate a Domi strávila dalších několik hodin na liduprázdném letišti s dalšíma dvěma jachtařema, Rusem z 49eru a Němcem ze 470.

Když paní na letišti, shodou okolností Slovenka, řekla, že všechny lety jsou plné a do Hyéres se nedostaneme nejbližších 24 hodin, všichni jsme mysleli na to stejné. Zítra máme trénink a lodě nejsou připraveny. Stávka byla celoplošná, takže nejezdily ani vlaky. Zbývala poslední možnost, pronajmout si na těch 900km auto. A tak jsme naložili své baťohy a v 5 ráno jsme kompletně vyčerpaní přijeli do Hyéres. Definitivně zážitek, na který se nezapomíná.

Sára s Nélií a Lívií ráno připravily naši Bellu a odpoledne jsme mohly vyrazit na vodu. První dva dny tréninku jsme měly převážně slabý vítr, který nás provázel po celý závod. V sobotu byla předpověď tragicky slabá, a tak jsme po boat worku vyrazily na stand-up paddles užít si letní počasí. Poslední dva dny tréninku jsme se konečně dočkaly větru a byly jsme připravené na náš první Světový pohár.

Před začátkem závodu jsme si stanovily cíl a přístup, který jsme chtěly v průběhu praktikovat. V první řadě jsme chtěly zapracovat na startech, které jsou klíčem k úspěchu. Musíme říct, že dosažení tohohle cíle se nám zdařilo. Starty se zlepšily a nebýt problému s rychlostí lodě, věříme že i výsledek by byl o něco lepší. (Do naší Belly teče a ve slabém větru je to znát). Jezdit ve skupině 40 lodí se moc často na FXu nevidí a pro nás to byla jedinečná zkušenost.

Cestou z Francie jsme si byly vyzvednou naší novou loď, kterou otestujeme na tréninku na Gardě.  Velké díky patří našim rodičům, Pavlu Winklerovi, Paolovi z Nautively a Českému svazu jachtingu, kteří nám pomohli dostat naší novou krásku do Evropy.

 

S&D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *