Stronger, better.

Jestli si někdo myslí, že tréninkové kempy můžou být nudný, je na omylu. Teda alespoň v našem případě. Minulé pondělí mi hned po přistání na Mallorce přišla zpráva od Sáry – „Domi, máme tady šváby.“ Aha, tak to je příjemný. V půl jedný ráno jsme si zabalily svých pět švestek a šly do hotelu. V noci jsme už klasicky skoro umrzly a celou noc spaly v klubíčku s šálou na krku. Alespoň snídaně s německými turisty stála za to. V klubu jsme našly přívěs, plně naložený, ale zapadlý v moři. Když se nám podařilo vysvobodit loď z písku a my konečně postavily loď, objevila se prasklá drážka na stěžni a my věděli, že den bude dlouhý.

Ale co bychom to byly za FX holky, kdybychom si s tím neporadily? V průběhu pár hodin jsme měly opravenou drážku, připravenou loď, motorák na vodě a přívěs v pořádku na pláži. Naše velké díky patří našim švýcarským sparing partnerkám, které nám pomohly a na pár dní nás ubytovaly.

Trénink na Mallorce byl jako vždycky velice výživný. Z nuly na dvacet uzlů, z klidného moře po vlny, kde se vám z dohledu ztratí i 49er. Jeden den se na vodu ani nedalo vyjet, a tak jsme si udělaly výlet do Palmy se Sářinou kamarádkou Klárou, která nám pár dní dělala společnost. Po měsíci s námi byl na vodě znova Stefano, a tak o zábavu nebyla nouze. O tréninku jsme se hodně soustředily na starty, které byly ve velkých vlnách náročný a jsou pro nás základem úspěchu. Hlavně tady na Mallorce. Rozjížďky v tréninku s jinými evropskými týmy, byly velice přínosný a zajímavý. Každý den je pro nás výzvou dělat věci líp a učit se ze svých chyb.

Začátkem dubna nám začne Evropský pohár, ale před ním máme ještě pár dní tréninku. Musíme vyzkoušet naše nové plachty, které na nás už čekají v klubu. Už se těšíme!

 

(domi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *