Slabý vítr je v pohodě a britský trenér taky.

Tak jdeme rovnou k věci. Druhý trénink v Cádizu byl zatím jeden z nejlepších, jaké jsme kdy spolu absolvovaly. S Lívií a Nélií jsme pozvaly britského trenéra Iana, abychom zjistily, jestli by bylo možné dohodnout se na nějaké další spolupráci, v případě, že si společně sedneme.

Hned po prvním dni bylo jasné, na čem jsme. Ian je obrovský profesionál, který se vyzná ve všem od nastavení plachet, přes plánování sezóny až po techniku jízdy. Je klidný, přesný a na Brita i vtipný. Poprvé na FXu jsme si jízdu ve slabém větru užily (asi k tomu přispěl i fakt, že v Cádizu bylo skoro léto). Několik tréninků jsme se věnovaly pouze speed testům a nastavení lodě a plachet. Výsledky byly znatelné téměř okamžitě. Ian nám vysvětlil, jaké výsledky můžeme očekávat, jak si naplánovat sezónu a tréninky. S holkama jsme se shodly, že bychom s Ianem rády spolupracovaly i nadále a tak jsme si domluvily další společné tréninky i závody.

Šest dní na vodě uběhlo rychle, a jak už bývá ve Španělsku zvykem, o nezapomenutelné zážitky nebyla nouze. Třeba když holky zlomily stěžeň a nestihly si toho ani všimnout. Nebo když jsme uprostřed stoupačky najednou zastavily, ozvalo se „dolů, rychle!“, my lehly, loď změnila směr a nad hlavou nám přešel téměř neviditelný silon. Holky se do něj chytly trochu později, plus chytly rybu (jednoznačná výhra). A o nikdy nekončící španělské siestě ani nemluvě.

Dva tréninkové kempy jsme zakončily perfektním výletem do Valencie a naše Bella už na nás čeká na Mallorce. Tréninky se švýcarským týmem jsou moc fajn, vzájemně se posouváme vpřed a navíc si skvěle rozumíme. V pondělí letíme na Mallorcu, na náš první tréninkový závod, ale do té doby nás čeká ještě zajímavý program v Praze, o kterém se dozvíte na sociálních sítích, tak nás sledujte!

(domi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *