Dva měsíce ve Španělsku začínají

Po 3 měsících v tělocvičně a ve škole jsme se konečně dostaly na náš první trénink ve španělském Cádizu. Cesta byla dlouhá, ale vyplatila se. Po dvou a půl dnech v autě s nikdy nekončící ¨zábavou¨ na mýtných stanicích ve Francii, skoro umrznutím ve španělském vnitrozemí, jsme posíleny instantními vajíčky a croissantem z francouzského B&B přijely do Cádizu, kde na nás čekaly naše sparing partnerky ze Švýcarska a italský trenér Stefano.

Začátky jsou vždy těžší, ale trénink to byl k nezaplacení. Osm dní na Atlantiku v různých podmínkách, od bezvětří po kvalitní oceánský vítr s vlnami. Poprvé jsme absolvovaly předem naplánovaný trénink spolu s posádkou, se kterou budeme spolupracovat až do Mistrovství světa 2018 v Dánsku, ne-li v průběhu celé olympijské kampaně. Mít vedle sebe posádku která je přibližně na stejné výkonnostní úrovni je pro nás velkou výhodou. Holkám více sedí slabý vítr, nám zase silný, takže díky tomu se můžeme společně rychleji zlepšovat.

První trénink v roce 2018 nám ukázal, na co se zaměřit. Trenér nás tlačil k co nejlepším výkonům a inovacím. Na vodě jsme byly osm dní na 3 až 4.5 hodinových trénincích. Díky kvalitní přípravě v Health and Performance v Bratislavě a JakubPhysio v Praze, jsme s kondicí neměly žádný problém ani v průběhu tak náročného kempu (velké díky Tomimu a Jakubovi).

Teď nás čeká týden doma a v neděli se zase vracíme do Cádizu za Švýcarkami, tentokrát na 6 intenzivních dní s anglickým trenérem Ianem, se kterým jsme ještě nespolupracovaly. Těšíme se, co nového nás naučí a jaký posun za další trénink uděláme.

 

(domi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *