Jaká byla sezóna 2017 a co velkého se chystá v roce 2018?

Rok 2017 jsme odstartovaly únorovým tréninkem v Barceloně, odkud jsme se postupně přesunuly na slunnou Mallorku. Tréninky nás moc bavily a těšily jsme se na naše první závody. Výsledky nebyly nejlepší, ale v žádném případě jsme se po prvním neúspěchu neplánovaly vzdát. Čekalo nás několik intenzivních tréninků v Itálii, kde jsme potkaly Stefana, který se stal (a to jsme tehdy ještě nevěděly) naším občasným trenérem a tak trochu mentorem. Tréninky v Itálii se vyplatily a nás čekala odměna v podobě 4.místa ve stříbrné skupině na evropském poháru Kieler Woche. Poprvé jsme si totiž dokázaly, že na to máme a k dobrému výkonu stačí jenom pořádný trénink, ale hlavně správný mindset.

Koncem července nás čekalo Mistrovství Evropy v Kielu. Tréninku v Německu jsme věnovaly měsíc, ale naše výsledky byly velmi nestabilní. Byly jsme schopné zajet výsledek v TOP 10, ale také být poslední. I když nás tenhle závod stál hodně sil, plánovaly jsme účast na Test Eventu v Dánsku. Jenomže to nám asi nebylo souzeno, jelikož si Domča na prvním tréninku ve 30+ uzlech zranila nohu a my si od ježdění musely dát dlouhou pauzu.

O to víc jsme se těšily na podzimní kempy v Itálii. Tam se nám podařilo dohodnou se na jednom týdenním tréninku s mistryní světa a několikanásobnou italskou olympioničkou, Giuliou. Pokrok v technice a přístupu byl už po 6 dnech znatelný. Naše sezóna skončila koncem října. Domča si potřebovala doléčit nohu, Sára dohnat školu a peníze nám už taky nezbyly. Proto jsme se vrhly na hledání podpory ze strany svazu, sponzorů a Dominika vyřizovala papíry potřebné ke změně občanství. V průběhu těch 3 měsíců na suchu jsme absolvovaly několik kondičních kempů v Bratislavě a Praze, abychom na nadcházející sezónu byly dostatečně fyzicky připraveny.

Rok 2017 byl pro nás zkouškou, jak to spolu vydržíme a jestli najdeme společnou řeč. A vypadá to, že se povedlo. V roce 2018 už budeme jezdit pod českou vlajkou jako součást národní reprezentace Českého svazu jachtingu. Naše cíle pro tuto sezónu jsou jasné. Zvolit správný mindset, tvrdě trénovat, ale stále mít radost z toho, co děláme. V roce 2018 nás čekají velké výzvy. Naším cílem je dosáhnou na zlatou skupinu a probojovat se na Světový pohár ve Francii.

Držte nám palce, a sledujte naši cestu do Tokia!

 

S a D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *